منبع: دیجیتال مارکتینگ ایکاد
زمان مطالعه: 8 دقیقه

دراین مقاله قصد داریم نشان دهیم که مشاور دیجیتال مارکتینگ کیست؟ وظایف مشاوره دیجیتال مارکتینگ چیست؟ اگر شما به دنبال بهترین مشاوره دیجیتال مارکتینگ هستید و قصد آشنایی با مشاوره دیجیتال مارکتینگ در اصفهان و مشاوره رایگان دیجیتال مارکتینگ را دارید، توصیه می کنیم این مطلب را از دست نداده و تا پایان همراه شرکت دیجیتال مارکتینگ ایکاد اصفهان باشید.

دیجیتال مارکتینگ، زیر مجموعه ای از بازاریابی است که نسبت به معرفی آنلاین یک برند، یک خدمت و یا یک محصول می پردازد. به همین دلیل وجود افراد متخصص و کار بلد جهت انجام این کار نیاز است تا به صاحبان برندها کمک کند تا بهترین راه را برای بازاریابی و معرفی برند خود انتخاب نمایند. به همین منظور ما قصد داریم تا در این مقاله نشان دهیم که مشاور دیجیتال مارکتینگ کیست؟ و وظایف مشاور دیجیتال مارکتینگ چیست؟ همچنین می خواهیم انواع مشاوره بازاریابی را توضیح داده و بگوییم که مشاور دیجیتال مارکتینگ چه فوایدی دارد؟

پس اگر شما به دنبال بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ هستید و قصد آشنایی با مشاوره دیجیتال مارکتینگ در اصفهان و یا مشاوره رایگان دیجیتال مارکتینگ را دارید، توصیه می کنیم که این مطلب را از دست نداده و تا پایان همراه شرکت دیجیتال مارکتینگ ایکاد باشید.

مشاوره بازاریابی چیست؟

در عصر کنونی، یکی از مهم ترین نیازهای هر شرکت دسترسی به یک یا چند مشاور جهت انجام کسب و کار حرفه ای است. بنابراین مدیر کسب و کار باید ابتدا پاسخ سوال مشاوره بازاریابی چیست را بداند و با انواع مشاوره بازاریابی آشنایی داشته باشد تا بتواند بهترین مشاوره بازاریابی را انتخاب نماید.

مشاوره بازاریابی، خدماتی است که توسط یک مشاور حرفه ای انجام شده و به انجام بهتر اهداف بازاریابی منجر می شود. مشاور به صورت حرفه ای از بازار هدف با خبر است، نیاز مشتریان را می داند و در زمینه طراحی، آنالیز و پیاده سازی شگردهای تبلیغاتی تبحر ویژه ای دارد.

کار دقیق مشاوره بازاریابی چیست؟

مشاوران بازاریابی می توانند در موقعیت های گوناگون، کارهای متفاوتی انجام بدهند، اما شاید سوالی که اکنون پیش بیاید این باشد که مشاوره بازاریابی دقیقا چه کارهایی انجام می دهند.

از مهم ترین وظایف مشاوره بازاریابی حرفه ای:

 1. آنالیز و تحلیل بازار و جوامع هدف.
 2. تجزیه و تحلیل رقبا.
 3. ارائه پیشنهادات قابل اجرا در زمینه بازاریابی و فروش.
 4. برنامه ریزی و ارائه استراتژی مناسب.
 5. ارائه شمای کلی از وضعیت فعلی کسب و کار.

انواع مشاوره بازاریابی چیست؟

همانطور که ذکر کردیم، مشاوره بازاریابی طیف گسترده ای است که سازمان ها و شرکت ها برای اهداف تبلیغاتی و بازاریابی خود آن ها را به کار می گیرند. اما باید توجه کرد که نیاز کسب و کارها انواع مشاوره بازاریابی را می سازد، چرا که هر کسب و کار نسبت به کار خود و نیازها و خواسته های مشتریان نیاز به مشاوران تخصصی دارد. که در ادامه چند مورد از مهم ترین انواع مشاوره بازاریابی را برای شما بیان می کنیم:

مشاور دیجیتال مارکتینگ:

بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ، همان بازاریابی است که در عصر کنونی بر پایه عنصر دیجیتالی و فناوری شکل گرفته است. بسیاری از افراد دیجیتال مارکتینگ را با اینترنت مارکتینگ اشتباه می گیرند، این درحالی است که بازاریابی اینترنتی فقط در بستر اینترنت شکل می گیرد اما دیجیتال مارکتینگ در برگیرنده تمامی بسترهای دیجیتالی از جمله تلویزیون، کتاب های الکترونیکی، پیام کوتاه، تبلیغ اسپانسرینگ در ویدئوها و… است.گسترش دیجیتال مارکتینگ حس حضور متخصصان بازاریابی در زمینه دیجیتالی را در بسیاری از کسب و کارها ایجاد کرد، به همین دلیل افرادی با مهارت مشاوره دیجیتال مارکتینگ می توانند کمک کنند تا کسب و کارها به سمت مدرنتیه و امروزی شدن حرکت نمایند.

مشاور دیجیتال مارکتینگ چیست؟

مشاور دیجیتال مارکتینگ، به شخصی کاردان و با تجربه گفته می شود که در زمینه فروش و تبلیغات آنلاین تبحر ویژه ای دارد. این دسته از افراد به طور کامل و دقیق به تمام زمینه های موفقیت در فروشگاه های اینترنتی (کسب و کارهای اینترنتی) و تبلیغات اینترنتی واقف هستند و به تمام کسانی که به دنبال موفقیت در زمینه ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ هستند، کمک می کنند.

یک مشاور دیجیتال مارکتینگ می تواند از روش های مختص و صحیح جامعه هدف استفاده کرده تا نتیجه دلخواه را به دست بیاورد. البته همان گونه که بیان کردیم روش های مشاوران برای تمامی کارها یکسان نیست و بسته به نوع جامعه هدف تصمیم های متفاوتی اتخاذ می کنند.

وظایف مشاور دیجیتال مارکتینگ چیست؟

مشاوران دیجیتال مارکتینگ بسته به حوزه کاری که به آن ها سپرده می شود، قطعا وظایف متفاوتی خواهند داشت. اما اگر بخواهیم به طور کلی به مجموع وظایف مشاور دیجیتال مارکتینگ اشاره نماییم؛ باید از موارد زیر نام ببریم.

 • ایده پردازی و خلاقیت بالا در انجام تبلیغات داشته باشد.
 • با تمامی استراتژی های مرتبط با دیجیتال مارکتینگ آشنایی داشته باشد.
 • محبوبیت و کیفیت یک برند را افزایش بدهد.
 • با تمامی امکانات اینترنتی و رسانه های اجتماعی آشنایی کامل داشته باشد.
 • با مباحث سئو به منظور اجرای عملکرد بهتر تبلیغات اینترنتی آشنایی داشته باشد.
 • ارتباط خوب و موثری با مشتریان برقرار نماید.
 • تمام سیستم تبلیغاتی یک شرکت مانند سایت و بلاگ آن ها را کنترل و هماهنگ نماید.

برای مشاغل فرصت های جدیدی به وجود بیاورد تا مشتریان را درگیر برند کرده و آن ها را جذب نماید.به طور کلی وظایف مشاوران تبلیغاتی بسیار متنوع و گسترده بوده، آنها توصیه می کنند، برنامه ریزی می کنند، آنالیز می کنند، تحلیل می کنند تا اطمینان حاصل کنند که راهی را که برای کسب و کار شما در پیش گرفته اند، بهترین راه بازاریابی دیجیتال مارکتینگ است.

ویژگی های یک مشاور دیجیتال مارکتینگ خوب:

در هر شغلی قطعا افراد متخصص و با تجربه موفق تر خواهند بود، این قانون شامل مشاوران دیجیتال مارکتینگ نیز می شود. مشاور دیجیتال مارکتینگ اگر فردی با تجربه و ماهر باشد بدون شک می تواند زمینه موفقیت برند شما را فراهم آورد. چه بسا افرادی که به زمینه ای ورود کرده اند اما نتوانسته اند خود را با موقعیت های متفاوت وفق دهند و وسیله شکست خود و یا کاری را فراهم آورده اند. برخی از ویژگی هایی که باعث برتری مشاور دیجیتال مارکتینگ ایکاد نسبت به برخی از دیگر مشاوران است، عبارتند از:

 1. عملکرد خلاقانه؛ مسلما هر شغلی به فردی نیاز دارد که کارها را با خلاقیت و حوصله پیش برده و بر موفقیت و پیشرفت یک برند تاثیر بگذارد.
 2. استقلال و عدم وابستگی؛ داشتن استقلال کاری یکی از شروطی است که باعث می شود تا مشاور کارها را منظم تر و دقیق تر انجام داده و مطابق با برنامه های شخصی خود و طبق موقعیت پروژه حرکت کند.
 3. مهارت کافی؛ داشتن مهارت بازاریابی یکی از ویژگی هایی است که به مشاور کمک می کند تا پروژه را به نحو احسنت هدایت و فرمانبرداری کند.
 4. تجربه؛ تجربه در یک زمینه خاص بدون شک می تواند پایه موفقیت را مستحکم تر کند. در کار دیجیتال مارکتینگ، مشاوره با تجربه می تواند در شرایط مختلف عملکردهای متفاوت و بهتری از خود بروز بدهد.
مشورت با مشاور دیجیتال مارکتینگ چه فوایدی دارد؟

مشورت با افراد متخصص در زمینه دیجیتال مارکتینگ از اساسی ترین کارها برای بسیاری از افراد به حساب می آید، چرا که مشاور دیجیتال مارکتینگ با برنامه ریزی های دقیق و صحیحی که در زمینه تبلیغات و بازاریابی آنلاین انجام می دهد، بازدهی کسب و کار شما را تا میزان زیادی افزایش می دهد. همچنین از دیگر فواید مشورت با متخصصان دیجیتال مارکتینگ، مقرون به صرفه کردن کسب و کار شما است، زیرا آن ها قیمت ها را برآورد کرده و زمان حدودی فرآیند دیجیتال مارکتینگ را تخمین می زنند.

از فواید اصلی مشاور دیجیتال مارکتینگ، تدوین چشم انداز کلی نسبت به آینده است، که مشاوران متخصص ایکاد آن را به شما نشان می دهند و کمک می کند تا بهترین مسیر را برای پیشرفت انتخاب نمایید.

چه کسانی نیاز به استفاده از مشاوره دیجیتال مارکتینگ دارند؟

با توجه به مدرنیته شدن زندگی امروزی و پیشرفت دنیای مجازی، بسیاری از کارها به مشاغل اینترنتی تبدیل شده اند، که حدود 99% افراد صاحب کار به مشاور دیجیتال مارکتینگ نیاز دارند. چرا که مشاوره با افراد متخصص باعث آنالیز مشتریان شده و آن ها را به میزان زیادی افزایش می دهد. علاوه بر این مشاور دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارها به شکل صحیحی برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت می کند.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که تمامی افرادی که به دنبال راه اندازی کسب وکار اینترنتی هستند در مرحله اول به کمک مشاور دیجیتال مارکتینگ نیاز دارند.

در نهایت، اگر بخواهیم کسب و کارهایی را که از همکاری با مشاور دیجیتال مارکتینگ سود می برند را نام ببریم، کسب و کارهایی هستند که:

 1. کسب و کارهایی که می خواهند رشد پیدا کرده و تعداد مشتریان خود را بالا ببرند.
 2. برای کسب و کارهایی که به اهداف منطقی، قوی و مناسب برای بازاریابی آنلاین نیاز دارند.
 3. کسب و کارهایی که به دنبال بهبود ارتباط خود با مشتریان کنونی و آینده خود هستند.
 4. کسب و کارهایی که به دنبال تثبیت بازاریابی آنلاین خود، نسبت به دیگر رقبا هستند.

مشاور دیجیتال مارکتینگ کیست

مشاوره بازاریابی اینترنتی:

اینترنت مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی، از بستر پر رونق اینترنت برای رشد کسب و کار استفاده می کند. در واقع باید با این حقیقت روبرو باشید که رقبای شما حضور پررنگی در اینترنت دارند، پس شما هم باید در این حلقه قرار گرفته تا خود را مطرح نمایید. از اولین گام های ورود به بازاریابی اینترنتی، ساخت وب سایت است. مشاوره بازاریابی کمک می کند تا وب سایت کسب و کار خود را اصولی و هدفمند بسازید.

مشاوره بازاریابی شبکه ای:

نتورک مارکتینگ یکی از اسم های آشنایی است که به گوش همه رسیده، این بازاریابی به نوعی از بازاریابی اطلاق می شود که در آن کالا و خدمات بدون هیچ واسطه ای به مشتریان فروخته شده و در ادامه توسط خود مشتری بازاریابی و فروخته می شود.

مشاوره بازاریابی حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟

همان اندازه که مشاوره بازاریابی برای یک کسب و کار با اهمیت است، انتخاب مشاوره حرفه ای نیز اهمیت دارد. اکنون شما با شناخت انواع مشاوره بازاریابی می توانید مشاوره مناسب و حرفه ای کسب و کار خود را انتخاب کرده تا در هزینه و زمان صرفه جویی کنید.

از مهم ترین ویژگی های یک مشاوره بازاریابی حرفه ای عبارتند از:

 1. تجربه و تخصص کافی در زمینه حوزه کاری شما داشته باشد.
 2. توانایی بالایی جهت تجزیه و تحلیل مناسب آمار و ارقام را داشته باشد.
 3. توانایی فروش، فن بیان و قدرت مذاکره داشته باشد.
 4. از روش های نوین مشاوره و بازاریابی آگاهی داشته باشد.
 5. قدرت آموزش به دیگر کارمندان را داشته باشد

مشاوره بازاریابی، خدماتی است که توسط یک فرد حرفه ای برای انجام بهتر اهداف بازاریابی انجام می پذیرد. مشاوره حرفه ای با آگاهی که از بازار هدف دارد و شناخت نیاز مشتریان، کمک می کند تا تبلیغات شما به نحو احسنت پیاده سازی بشود.

پکیج خدمات شرکت دیجیتال مارکتینگ ایکاد در اصفهان:

شرکت دیجیتال مارکتینگ ایکاد با توجه به نیاز مدیران و صنایع بر آن است تا ساعاتی را برای مشاوره رایگان دیجیتال مارکتینگ اختصاص بدهد. اگر بخواهیم با شما بازدید کننده عزیر صادق باشیم، باید بگوییم طرح مشاوره رایگان دیجیتال مارکتینگ برای تیم حرفه ای ایکاد بدون هزینه نیست، اما ما تلاش داریم تا با مشاوره رایگان دیجیتال مارکتینگ، خدمات خود را به شما معرفی کرده تا بتوانید با انتخابی مناسب گام بزرگی در جهت معرفی برند خود بردارید.

همچنین شرکت دیجیتال مارکتینگ ایکاد توانسته با کمک تیم حرفه ای خود به یکی از بهترین شرکت های طراحی سایت، برند سازی، رسانه های اجتماعی، سئو و بهینه سازی سایت در شهر اصفهان تبدیل بشود. این شرکت با مشاوره دیجیتال مارکتینگ در اصفهان به شما کمک می کند تا برند خود را به بهترین نحو مطرح نمایید. همچنین شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره دیجیتال مارکتینگ و استفاده از بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ و آشنایی با طرح مشاوره رایگان دیجیتال مارکتینگ همین حالا و در قسمت تماس با ما  با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

جمع بندی

تلاش ما در این مقاله بر آن بود که شما بازدید کننده عزیز را با مبحث دیجیتال مارکتینگ آشنا کرده و به شما کمک کنیم تا با انتخاب بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ، تصمیم صحیحی در قبال بهترین نحوه اجرا بازاریابی بگیرید. مشاور با نقش چشمگیری که در توسعه برند دارد می تواند کمک شایانی به دیده شدن کسب و کار شما بکند. شرکت دیجیتال مارکتینگ ایکاد در شهر اصفهان تصمیم دارد تا با اجرای طرح مشاوره رایگان دیجیتال مارکتینگ به همشهریان عزیز خود کمک کند تا بدون در نظر گرفتن دغدغه مالی در ابتدای راه بتوانند با خدمات دیجیتال مارکتینگ آشنا بشوند و در صورت تمایل نسبت به ادامه همکاری اقدام نمایند.

تسلط کامل مشاوران دیجیتال مارکتینگ ایکاد به تمامی مباحث بازاریابی، حاکمیت تمامی مشاوران ایکاد به متدهای برتر روز دنیا در زمینه دیجیتال مارکتینگ، آنالیز و تحلیل بازار و جامعه هدف و دسته بندی کردن بازار مطابق با کسب و کارها و انتخاب بهترین استراتژی تنها نمونه ای از ویژگی مشاوران شرکت ایکاد است که آن را از دیگر شرکت ها متمایز کرده است.