منبع: دیجیتال مارکتینگ ایکاد
زمان مطالعه: 10 دقیقه

مشاوره استارتاپ و کسب و کارهای نو پا، در جهت کمک و یافتن راهکارهای مفید و عملی همگام با تیم استارتاپی پیش می رود  و برای برطرف نمودن ایرادات و اشکالات بهترین راه ممکن را پیدا کرده و در پیش روی تیم استارتاپ قرار می دهد. دیجیتال مارکتینگ ایکاد با هدف حمایت از مشاغل استارتاپ […]

مشاوره استارتاپ و کسب و کارهای نو پا، در جهت کمک و یافتن راهکارهای مفید و عملی همگام با تیم استارتاپی پیش می رود  و برای برطرف نمودن ایرادات و اشکالات بهترین راه ممکن را پیدا کرده و در پیش روی تیم استارتاپ قرار می دهد.

دیجیتال مارکتینگ ایکاد با هدف حمایت از مشاغل استارتاپ در اصفهان جهت حل مشکلات استارتاپ ها و همراه بودن با تیم های استارتاپ مرکز مشاوره تخصصی استارتاپ خود را راه اندازی نموده است.

 

مشاوره استارتاپ در چه مواردی لازم است؟

مشاوران استارتاپ به کسب و کارهای نوپا کمک می کنند تا تمام جوانب کسب و کار خود را دیده و برای مدیریت بر روی چه مواردی تمرکز کنند.

برای اینکه بهتر متوجه شویم که استارتاپ ها در چه مواقعی نیاز به مشاوره استارتاپ دارند و دلیل اهمیت مشاوره استارتاپ چیست؟

در زیر به برخی از سوالات و دغدغه های استارتاپ ها خواهیم پرداخت:

 

1- در صدد راه اندازی استارتاپ هستید و ایده ای در ذهن دارید؟

حتما سوالات زیادی در مورد ایده اتان وجود دارد که نمی دانید مرجع پاسخگویی به این سوالات چه کسی و کجاست؟

با توجه به اینکه کسب و کارهای استارتاپ با ریسک زیادی روبرو هستند نیاز به راهنمایی و هدایت در مسیر خود هستند زیرا برای ادامه روند کسب و کار خود دائما باید در حال تحقیق و جستجو باشند وآماده رویارویی با چالش های احتمالی باشند تا بتوانند برای حفظ خود در میان رقیبان توانایی حل مسائل و مشکلات را داشته باشند.

مشاوره استارتاپ و کسب و کار نوپا به شما دیدی واضح و روشن برای مقابله و یافتن بهترین راه حل و رشد در مسیر پر و پیچ و خم کسب و کارتان می دهد.

مشاور استارتاپ به شما در جهت پیدا کردن نقاط قوت و ضعف کمک می کند و باعث هدفمندتر شدن کسب و کار شما شده تا بتوانید از بین انتخاب های مختلف بهترین انتخاب را داشته باشید.

با استفاده از اطلاعات و تجارب گروه مشاوره استارتاپ می توانید چشم اندازی واقع گرایانه ای برای کسب و کار خود داشته باشید.

 

2- چگونه از ایده استارتاپی خود محافظت کنیم ؟

اکثر افرادی که ایده استارتاپی دارند نگرانی در جهت سرقت فکری ایده اشان دارند. که در این مرحله می توان با کمک مشاوره استارتاپ این نگرانی را از طریق مشاوره مالکیت فکری برطرف نمود.

که در واقع حفاظت از مالکیت معنوی و مالکیت فکری برای تمامی استارتاپ ها یک دغدغه محسوب می شود که دیجیتال مارکتینگ ایکاد در روند مشاوره استارتاپ در اصفهان در این زمینه شما را یاری خواهد کرد.

 

3- هزینه انجام و راه اندازی برای طرحی در اندازه ایده شما چقدر است ؟

شروع هر بیزنسی مسائل مالی روشن نیستند و عوامل ناشناخته بسیاری وجود دارد، استفاده از مشاوره استارتاپ در زمان مناسب باعث جلوگیری از اشتباهات رایج و پرهزینه شده و شانس موفقیت را به طور قابل توجهی افزایش می دهد.

بنابراین در ابتدای یک کسب و کار نوپا استفاده از خدمات مشاوره استارتاپ به شدت بودجه شما را کنترل و از هزینه های گزاف جلوگیری می شود.

کارشناسان دیجیتال مارکتینگ ایکاد با سابقه عملی در این زمینه می توانند با توجه به نوع ایده استارتاپ شما هزینه های احتمالی را پیش بینی کنند که شامل هزینه های بازاریابی، نیروی انسانی، ثبت ایده و استارتاپ، تجهیزات مورد نیاز استارتاپ و … می باشد.

و در انتهای کار با انواع مدل ارزشگذاری و پیش بینی مالی استارتاپ و با توجه به آن بتوان آگاهانه نسبت به ارزش فعالیت های صورت گرفته مشخص شود تا گام درستی دراین جهت برداشته شود.

 

4- چرا استفاده از مشاوره استارتاپ در اول راه برای هر کسب و کاری لازم و سودمند است؟

برای اینکه بدانیم چرا مشاوره راه‌اندازی استارتاپ سودمند است؟ و چرا ما نیاز به مشاور استارتاپ داریم؟

در هنگام راه اندازی مشاغل جدید ، بیشتر کارآفرینان در تمام زمینه های کسب و کار تخصص ندارند. حتی اگر چنین باشد ، فایده ای نخواهد داشت. وظایف ضروری برای شروع کار با کمک و موفقیت آمیزتر و موفقیت آمیزتر انجام می شود.

در ابتدای راه اندازی یک کسب و کار اکثر کارآفرینان در تمامی زمینه ها تخصص ندارند.

استارتاپ ها کار پیچیده ای در پیش روی خود دارند پس از قانونی کردن تجارت خود صاحبان مشاغل به ناچار برای موفقیت در حوزه های مختلف نیاز به کمک برای مدیریت دارند و خدمات مشاوره استارتاپ (کسب و کار ) در این زمینه ها کمک، پشتیبانی از کارآفرینان، شرکت های نوپا و شرکا را فراهم می آورد.

حال بررسی می کنیم یک مشاور استارتاپ در چه زمینه هایی به ما کمک می کند :

 • مشاوره و راهنمای راه اندازی کسب و کار
 • کمک به تعیین و مشخص کردن اهداف کلی استارتاپ
 • به دست آوردن یک دیدگاه روشن و واضح نسبت به استارتاپ
 • کمک به تحقیق در زمینه کسب و کار.
 • کمک به افزدون دانش و تخصص لازم در زمینه بیزنس.
 • کمک به برنامه ریزی و مشخص نمودن وظایف.
 • کمک به مشخص کردن قیمت گذاری پروژه ها و منابع مالی.
 • کمک به تجاری سازی و برندینگ کردن.
 • طراحی وب سایت و دیجیتال مارکتینگ
 • کمپین های بازاریابی
 • تبلیغات و چاپ
 • مشاوره در زمینه بازار و فروش
 • طراحی گرافیک
 • توسعه محصول

 

مشاوره استارت دیجیتال مارکتینگ ایکاد

 

استفاده از خدمات مشاوره استارتاپ دیجیتال مارکتینگ ایکاد:

انتخاب یک مشاور استارتاپ خوب جزو مهم ترین گام های راه اندازی استارتاپ است. زیرا اکثر کسب و کارهای موفق و حرفه ای قبل از شروع هر کاری مشورت و از دانش افراد با تجربه استفاده می کنند.

 • شما باید در مرحله اول بدانید اهمیت استاراتاپ چیست؟
 • مشاور استارتاپ چه خدماتی را به شما ارائه می دهد؟

به دلیل اهمیت ایده هایی که امکان رشد دارند و اگر درست هدایت نشوند دچار خطر و بحران می شوند همکاری با مشاوران استارتاپ می تواند شما را در جنبه های مختلف کمک کند و کسب و کار شما سمت و سوق درست به خود گرفته تا از فشارهای روزمره به دور باشید.

هدف از ایجاد هر استارتاپی راه اندازی یک کسب و کار و تولید و ارائه محصول و خدمات می باشد. بنابراین دغدغه همه مدیران نتیجه بخش بودن کسب و کارشان است. بنابراین کارآفرینان و صاحبان مشاغل نوپا هر چقدر هم در زمینه فعالیت خود متخصص باشند ولی نمی توانند از وجود مشاوره استارتاپ همراه خود غافل شوند.

مشاوران استارتاپ دیجیتال مارکتینگ ایکاد با دانش امروزی سعی در شناخت بازار و بررسی لحظه به لحطه کسب و کارها برای ارائه بهترین راهکار در جهت مثمر ثمر واقع شدن و رشد کسب و کارهای نوپا دارند.

 

خدمات مشاوره استارتاپ شرکت دیجیتال مارکتینگ ایکاد شامل:

مشاوره استارتاپ در زمینه های تخصصی مختلفی صورت می گیرد که هر استارتاپ برای روند کسب و کار خود نیاز به مشاوره و همراهی دارد. مشاوره استارتاپ می تواند در موازد زیر باشد :

 

1- مشاوره راه اندازی استارتاپ :

از آنجایی که اکثر استارتاپ های جدید با تکنولوژی روز و فناوری های جدید آمیخته هستند که دارای آینده روشن و استعداد زیاد برای رشد و توسعه دارند ولی از یک سمت راه اندازی یک استارتاپ با چالش هایی روبرو است که بسیاری از استارتاپ ها به تنهایی قادر به حل مسائل و مشکلات پیش آمده نیستند، بنابراین داشتن یک مشاوره استارتاپ برای هر کسب و کاری بسیار ضروری و کاربردی است. مشاوره استارتاپ به یک مجموعه استارتاپ کمک می کند تا موانع و مشکلات را برطرف کرده و بهترین راه ممکن برای کسب و کار خود را انتخاب نمایند.

 

2- مشاوره حقوقی استارتاپ‌ها:

مشاوره حقوقی استارتاپ از همان ابتدا یک منبع حیاتی برای کسب و کار ها می باشد. ما در دیجیتال مارکتینگ ایکاد در موارد زیر همراه شما هستیم :

 • مشاوره در زمینه حفظ اسرار تجاری و محرمانگی اطلاعات و انعقاد قرارداد تخصصی در مورد عدم افشای اطلاعات (NDA)
 • مشاوره حقوقی استارتاپ در زمینه مشخص کردن موضوع شرکت و تهیه کردن اسناسنامه مرتبط با موضوع
 • با توجه به نوع فعالیت شرکت (سهامی خاص، مسئولیت هاو …) اقدام به ثبت شرکت
 • مشاوره حقوقی استارتاپ در زمینه طراحی وب سایت و انتخاب نام منسب برای دامنه و برند شرکت
 • مشاوره حقوقی استارتاپ در زمینه ثبت برند و انتخاب علامت تجاری
 • مشاوره حقوقی درباره مشکلات بیمه و تامین اجتماعی استارتاپ ها
 • مشاوره حقوقی استارتاپ و تنظیم قراردادهای استارتاپی از جمله : قرارداد مؤسسین ، قرارداد واگذاری سهام‌ در حوزه استارتاپ
 • مشاوره حقوقی استارتاپ در زمینه قراردادهای جذب سرمایه و سرمایه گذاری های مشترک استارتاپ
 • مشاوره حقوقی در زمینه اختلافات میان موسسین استارتاپ و رسیدگی به اختلافات به وجود آمده
 • مشاوره حقوقی استارتاپ درمورد انحلال و تغییرات پیش آمده در استارتاپ موجود
 • مشاوره در زمینه قرار دادهای مختلف از جمله قراردادهای تخصصی ، فناوری اطلاعات و مشاوره قانونی و حقوقی در زمینه استارتاپ ها

 

3- مشاوره فنی استارتاپ‌ها:

با گسترش فن آوری اطلاعات و ارتباطات و رشد صنعت و کاربردهای آن در زمینه های مختلف مشاوره IT برای اکثر کسب و کارها تبدیل به یک ضرورت و نیاز شده است.

می دانیم که فناوری اطلاعات و ارتباطات بر روی استراتژی ها و برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت هر کسب و کاری تاثیر می گذارد.

برای آگاهی و تصمیم گیری صحیح و اصولی باید از راهکارهای هوشمندانه استفاده نمود، شرکت دیجیتال مارکتینگ ایکاد با نیروهای متخصص و با تجربه آماده مشاوره استارتاپ در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات است که می تواند با ترسیم چشم اندازی واضح و روشن از آینده به صورت حضوری و تلفنی با حداقل هزینه و بالاترین کیفیت همراه شرکت و سازمان شما باشد.

 

خدمات مشاوره فنی شامل :
 • خدمات فنی و زیرساختی استارتاپ مورد بررسی قرار می گیرد.
 • مشارکت وسرمایه گذاری ها مورد بررسی و نظارت قرار می گیرد.
 • طراحی نرم افزارهای سفارشی از جمله طراحی اپلیکیشن ونرم افزارهای مخصوص کسب و کارها و آموزش نصب و پشتیبانی از اپلیکیشن
 • مشاوره و همراهی در انواع بازاریابی دیجیتال
 • طراحی وب سایت از جمله طراحی وب سایت تخصصی و حرفه ای با وردپرس
 • اقدامات لازم برای سئو وب سایت
 • تحلیل و نیاز سنجی کاربران و مصرف کنندگان نهایی

شرکت دیجیتال مارکتینگ ایکاد در اصفهان با تخصص کامل در زمینه دیجیتال مارکتینگ شامل طراحی وب سایت، طراحی سایت با وردپرس و راه اندازی سایت با وردپرس ، طراحی سایت حرفه ای با وردپرس، طراحی سایت شرکتی ، طراحی سایت فروشگاهی ، طراحی سایت اختصاصی و حرفه ای، طراحی وب سایت با CMS اختصاصی، سئو سایت در اصفهان، مشاوره کسب و کار، مشاوره استارتاپ، مشاوره دیجیتال مارکتینگ، مشاوره فروش، مشاوره تبلیغات، مشاوره برندینگ، مشاوره مدیریت ارتباط با مشتریCRM ،مشاوره شبکه های اجتماعی ، طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن ، تحلیل کسب و کار و … می توانند در زمینه خدمات مشاوره فنی همراه شما باشند.

 

4- مشاوره مالی استارتاپ‌ها (تامین مالی و حسابداری):

هر کسب وکاری در شروع فعالیت خود اگر به مسائل مالی و حسابداری توجه نکند در روند و ادامه استارتاپ با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

یک مجموعه استارتاپی باید بر کلیه هزینه های مربوط به تسهیلات، فروش و درآمد، هزینه های مربوط به تولید و خدمات، میزان سود و زیان ، هزینه های جاری و حتی هزینه های پیش پا افتاده را ثبت و به روز نگه داشته تا در آینده با مشکلات مالی مواجه نشود.

استفاده ار یک مشاوره مالی استارتاپ برای هر شرکتی امری ضروری است. زیرا استفاده کردن از نرم افزارهای حسابداری یا یک فرد ححسابدار کم تجربه جوابگو نیست و در بعضی مواقع مسائل مالی یک شرکت چنان پیچیده می شود که نرم افزار به نتهایی جوابگو نیست و اکثر مدیران در چنین وضعیتی دچاز آشفتگی و عدم مدیریت درست می شوند.

در این زمان تکیه کردن به یک فرد متخصص بسیاری از مشکلات را برطرف می کند.

اطلاعات مالی که شما در شروع استارتاپ به آن نیاز داربد شامل :

 • چه زمانی استارتاپ شما نیاز به ثبت مالیات دارد؟
 • استارتاپ شما برای ثبت و درآمد و هزینه ها نیاز به چه اطلاعاتی دارد؟
 • در بخش مالی و حسابداری نسخه های فاکتورهای مالی باید چطور نگهداری شوند و تا چه زمانی ؟

 

مشاوره استارتاپ مالی

 

خدمات مشاوره مالی و حسابداری در دیجیتال مارکتینگ ایکاد شامل :
 • مشاوره در زمینه امور مالیاتی استارتاپ ها (مشاوره خصوصی و ویژه مالیاتی استارتاپ ها)
 • مشاوره در زمینه امور مالی و حسابداری استارتاپ ها (مشاوره خصوصی و ویژه مالی و حسابداری استارتاپ ها)
 • مشاوره در زمینه اظهارنامه مالیاتی استارتاپ ها
 • مشاوره مالی استارتاپ ها
 • مشاوره و خدمات مدیریت ریسک
 • مشاوره در زمینه طراحی استراتژی در جهت رسیدن به اهداف
 • مشاوره سود و زیان و برآورد هزینه های استارتاپ
 • برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوران و متخصصین شرکت دیجیتال مارکتینگ ایکاد تماس گرفته تا پاسخگو سوالات شما باشند.

 

5- مشاوره مارکتینگ دیجیتال استارتاپ:

استارتاپ ها برای دستبابی به بازار هدف و مخاطبان و به دست آوردن یک درآمد مشخص در بستر اینترنت با چالش هایی بسیاری روبرو هستند و اگر به سرعت نتوانند بازار هدف را به دست بیاورند با شکست مواجه می شوند.

نیاز مشاور دیجیتال مارکتینگ برای یک استارتاپ در این مرحله حائز اهمیت است تا در زمینه تبلیغات و فروش اطلاعات و راهنمایی های لازم را کسب نموده و مجموعه با توانمندی های بالا مسیر اهداف خود را پیدا کند.

مشاور دیجیتال مارکتینگ با استفاده از متدولوژی های به روز و روش های بازاریابی می تواند به رشد درآمد استارتاپ شما در محیط آنلاین بسیار کمک کند.

 

خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ شامل موارد زیر می باشد :
 • تهیه برنامه دیجیتال مارکتینگ با توجه به نوع استارتاپ
 •  تعیین استراتژی های بازاریابی
 • شناخت مخاطب هدف و بازار هدف
 • مشخص کردن مخاطب هدف در بستر اینترنت
 • تقسیم کردن بازار هدف جهت دستیابی به بهترین نتیجه
 • ارائه بهترین استراتژی ها با توجه به نوع استارتاپ
 • راهکارهای تبلیغات و بهینه سازی تبلیغات
 • ارائه روش های برندسازی و بهبود فرآیند برندسازی
 • مشاوره و خدمات مربوط به سئو و ارائه بهترین کلمات مربوط به استارتاپ
 • آنالیز و تحلیل و تهیه گزارش از وب سایت (شامل آنالیز ساختار و سرعت وب سایت، میزان ماندگاری مشتری در وب سایت، تحلیل ورودی وب سایت )
 • مشاوره در زمینه بازاریابی محتوایی
 • مشاوره درزمینه بازاریابی صوتی و تصویری شامل پادکست و ویدئو مارکتینگ
 • مشاوره در زمینه بازاریابی ایمیلی
 •  مشاوره در زمینه تعامل با مشتریان
 • مشاوره در زمینه کمپین های بازاریابی

شرکت دیجیتال مارکتینگ ایکاد با متخصصین با تجربه در زمینه مشاوره موفق دیجیتال مارکتینگ می توانند همراه استارتاپ شما باشند.

 

6- مشاوره استخدام، جذب و اخراج و منابع انسانی استارتاپ‌ها:

در هر سیستم کسب و کاری فرایند استخدام نیرو یکی از مهم ترین قسمت های پیش روی سازمان است. به صورتی که اگر این فرایند به صورت کامل انجام نشود هزینه های سنگینی را به همراه خواهد داشت: از جمله زمان، انرژس، منابع مالی ، به خطر انداختن استراتژی و سیاست های راهبردی شرکت و … .

بنابراین خیلی مهم است که در زمان استخدام فاکتورهای مناسب برای استخدام را در نظر بگیرید.

استخدام در کسب و ارهای استارتاپ کار دشواری است زیرا این شرکت ها به عنوان مجموعه ای نوپا با گردش مالی اندک بسیار در معرض خطر هستند و یک اشتباه در استخدام نیرو منجر به شکست مجموعه شده بنابراین این مسئله بسیار حائز اهمیت است.

 

سوالاتی که قبل از استخدام نیرو انسانی باید بتوانید جوابگو باشید :
 1. سوالاتی که در مصاحبه استخدامی باید پرسیده شود چیست؟
 2. چه نیروهایی با چه ویژگی هایی برای سازمان ما مفید هستند؟
 3. چه نکاتی را در روند مصاحبه در نظر بگیریم که نرخ خطا در انتخاب نیروی انسانی پائین بیاید؟
 4. در اوایل استارتاپ با توجه به هزینه ها نیاز به نیرو به صورت پاره وقت یا تمام وقت است ؟

و سوالات بسیار دیگری که باید بتوانید جوابی برای آن داشته باشید. نمی توان انتظار داشت که بهترین نیرو کار را بدون داشتن دانش استخدام نیرو به استارتاپ خود اضافه نمائید.

اگر مدیر یک استارتاپ برای داشتن یک تیم حرفه ای عدم توانایی شناخت درست افراد را داشته باشد باعث گمراهی مجموعه و خسارات جبران ناپذیر می شود. بنابراین داشتن یک مشاوره استارتاپ مسلط به استخدام نیروی کار اهمیت پیدا می کند.

مجموعه دیجیتال مارکتینگ ایکاد با متخصصین خود در این امر می تواند شما را همراهی نماید تا انتخاب درست و مناسبی برای استارتاپ خود داشته باشید.

 

نتیجه گیری :

رمز موفقیت برای هر استارتاپ و کسب و کار نوپایی این است که بتواند به طور صحیح بازار هدف خود و مخاطبان خود را شناخته استراتژی های لازم برای جذب مشتریان و رشد در بازار را اعمال نماید.

بنابراین برای داشتن یک برنامه منظم و مدون برای رسیدن استارتاپ به هدف نیاز به یک تیم مشاوره استارتاپ قوی در زمینه های مختلف است تا با مواجه با چالش و بحران های کسب و کار بتوانند به درستی ایتارتاپ خد را مدیریت کرده و به نتیجه دلخواه برسند.

داشتن یک استارتاپ موفق صرفا به معنی رسیدن به فروش نیست اینکه بتوان راهکارهایی برای مواجه با مشکلات داشت و چشم انداز معین و مشخص جهت توسعه و رشد بسیار مهم است.

در این راستا شرکت دیجیتال مارکتینگ ایکاد با ارائه مشاوره تخصصی استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا و داشتن دستور کار دقیق و مشخص، توانایی پاسخگویی به سوالات و رفع ابهامات استارتاپ ها با توجه به چالش های پیش روی آن ها دارد و مزایای خدمات مشاوره استارتاپ دیجیتال مارکتیگ ایکاد شامل موارد زیر است:

 1. به عنوان یک شرکت نوپا و کارآفرین با سرعت بسیار به تخصص و دانش مدیریت استارتاپ خود دست پیدا خواهید کرد.
 2. با کمک تجربیات متخصصین ایکاد در زمبنه تجارت یکسری چالش ها و خطرات پیش رو حذف خواهند شد.
 3. کارها از همان ابتدا بسیار واضح و روشن مشخص شده و مدیران از استرس و فشارهای جانبی خارج می شوند.
 4. به مدیران استارتاپ کمک خواهد شد تا در جهت رشد و ارتقا تصمیمات صحیح با دانش و آگاهی لازم گرفته شود.